Szerokie biodra już nie są problemem

Kupowanie spodni należy do jednych z najbardziej problemowych zakupów przez internet. W szczególności osoby o obfitych biodrach unikają tego rodzaju zakupów, co możemy problem, gdyż to własnie sklepy internetowy wydają sie mieć najlepszy i najciekawszy wybór. Warto zatem wiedzieć jak zmierzyć obwód bioder w taki sposób, by kupowanie spodni w internecie nie było już dłużej tak wielkim problemem. Samo pochwalenie się sylwetką podczas letniego urlopu nie jest jedynym powodem, dla którego warto mierzyć obwód naszej sylwetki.

Dlaczego warto zmierzyć obwód bioder?

Obwód bioder przyda się nie tylko podczas zakupów spodni, spódnic czy innych kreacji. Jeśli korzystamy z siłowni i ćwiczymy, by zmienić nasza sylwetkę uzyskanie informacji o poszczególnych częściach naszego ciała pomoże nam w obserwowaniu rezultatów naszych działań. Dodatkowo jest to motywacja do dalszych ćwiczeń lub utrzymywaniu diety, jeśli widzimy, że działa. Wiedza o tym jak zmierzyć obwód bioder pomoże nam w prawidłowym pomiarze, dzięki czemu nie będziemy zawiedzeni zakupem lub naszymi ćwiczeniami. Nie jest to jednak sprawa intuicyjnego owinięcia się miarką krawiecką.

Jak zmierzyć obwód bioder?

Do wykonaniu pomiaru bioder potrzebny jest metr krawiecki. Warto poprosić kogoś z rodziny lub partnera o pomoc. Druga osoba może dokładnie rozmieścić metr krawiecki w ustalonym miejscu tak, żeby się nie przesuwał i był równo rozłożony. Nigdy nie bierzemy pomiarów w ubraniach, ale zawsze w bieliźnie. Pomiar w ubraniach załamałby rzeczywisty odczyt. Metr krawiecki powinien zostać umieszczony dookoła bioder na wysokości najszerszej linii. Osoba pobierająca pomiar powinna to zrobić 3 razy, a potem wyciągnąć średnią, dzięki czemu pomiar będzie najwiarygodniejszy. Wyniki warto zapisać sobie w przygotowanej wcześniej tabeli i powtarzać czynność co dwa tygodnie. Satysfakcja z rezultatów pracy gwarantowana i wzrost motywacji również, o ile będziemy to wykonywać regularnie i przed każdym internetowym zakupem.