Suknia dla mojej figury

Suknie ślubne są naprawdę bardzo różnorodne, ale niestety nie każda będzie pasowała do naszej sylwetki. Jaką więc wybrać?

Gruszka

Jeśli masz figurę gruszki to zazwyczaj sylwetka charakteryzuje się stosunkowo niewielkim biustem, ale również większymi krągłościami w okolicach bioder. Atutem takiej sylwetki jest mocne wcięcie w tali, które warto zawsze podkreślać. Należy to jednak umiejętnie zrobić. Dlatego suknia ślubna dla gruszki musi być dobrze dobrana.

Jaką suknię wybrać?

Wybór sukni ślubnej musi być przemyślany. Warto podkreślić smukłe ramiona i ręce. Poza tym można pomyśleć o podkreślaniu wcięcia w talii. Jeśli chodzi o wybór kroju to najczęściej wybierane są suknie w kształcie litery A. Takie suknie dobrze sprawdzają się w przypadku figury typu gruszka, ponieważ pięknie ukrywają mankamenty i podkreślają to, co warto podkreślić.
Innym wyborem może być suknia typu princessa. Tylko tutaj jedna uwaga. Warto zwrócić uwagę na to, aby dół nie był za bardzo rozszerzony. Może to niekorzystnie wpływać na efekt wizualny.
Inną opcją jest suknia typu empire, która uwydatni smukłe ramiona. Poza tym odcięcie w tali podkreśli jej smukłość, co dodatkowo korzystnie wpłynie na wygląd naszej sylwetki.
Warto wybierać lekkie, zwiewne tkaniny, które nie będą obciążały ogólnego wrażenia. Należy unikać obcisłych sukni czy takich które są o ukośne. Bardzo modne jest obecnie wybieranie sukien z odkrytymi plecami. To też opcja, którą warto wykorzystać.
Oczywiście wybór należy do Ciebie. Może masz nawet już swój jakiś typ? Jaka suknia jest Twoją wymarzoną?