Zalety peelingu

Peeling to bardzo zbawienny kosmetyki wbrew pozorom także bardzo potrzebny naszej skórze. Otóż łatwo to zrozumieć, kiedy myślimy o tym, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja. Oczywiście odpowiednia pielęgnacja to hasło bardzo względne, gdyż jest to kwestia w pełni indywidualna. Dla każdego może to być inna pielęgnacja, a nawet dla jednej i tej samej osoby, ale w różnym czasie to też może być całkiem różna pielęgnacja. Podstawą każdej pielęgnacji jest jednak prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy. Warto zadbać o to, by na twarzy zalegało możliwie jak najmniej zanieczyszczeń i martwego naskórka, a w tym celu najlepiej jest używać peelingu. Jest to kosmetyk na bazie żelu myjącego lub kremu, zawierający środek ścierający, czyli drobiny naturalne lub też syntetyczne, których zadaniem jest docieranie do zagłębień porów skóry i wydobywanie z nich zanieczyszczeń, a także ścieranie martwego naskórka z twarzy.

Co może być peelingiem?

Takim peelingiem może być bardzo wiele rzeczy, na przykład jako środek ścierający syntetyczny używa się różnego rodzaju drobinek sztucznych, jednakże znacznie większe do manewru mamy używając peelingów naturalnych, które są oczywiście zdrowsze dla skóry. W ich przypadku można użyć jako środek ścierający ziarna kawy, pestki truskawek czy innych owoców lub warzyw, cukier, czy też inne produkty, które przyjdą nam do głowy. Jest dzisiaj na rynku bardzo wielki wybór jeśli o to chodzi, więc mamy w czym wybierać. Oczywiście jeśli drobinki danego produktu są zbyt duże, można zmielić je przed wytworzeniem gotowego produktu, na przykład ziarna kawy zawsze mieli się na malutkie drobinki, czy większe pestki także.

Zrób sobie mydło peelingujące kawowe i kokosowe

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zrobienie peelingu w swoim własnym domu własnoręcznie. Można także sam środek peelingujący dodać do innych produktów, na przykład mydła w kostce, a więc produkt będzie spełniał od razu dwie funkcje. Kiedy przyjdzie nam taki pomysł do głowy, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty do wykonania mydła w domu, a także w to, co miałoby być naszym środkiem ścierającym, rewelacyjnie sprawdzą się w tym przypadku wcześniej wspomniane zmielone ziarna kawy czy też wiórki kokosowe.