5 najlepszych potraw na wspólną kolację

Kolacja we dwoje to wspaniały sposób na miło spędzony wieczór. Większość z nas w takim przypadku decyduje się raczej na ekskluzywną restaurację serwującą wspaniałe potrawy w niepowtarzalnym klimacie. Nie jest to jednak jedyna opcja. Okazuje się bowiem, że wspólne gotowanie może być równie ciekawe i niekoniecznie mniej romantyczne. A na co warto postawić?

1. Sałatka – piękno w prostocie

Sałatka szybka, prosta i zaskakująco dobra. Jaka? To jest już zależne głównie od waszych preferencji. W większości przypadków jednak przyrządzenie sałatki nie jest zbyt skomplikowane i nawet największy laik sobie z nim poradzi.

Bardzo łatwo jest też znaleźć przepis na sałatkę wykorzystujący nasze ulubione owoce, lub warzywa. Dlatego też bez większego problemu sałatka trafi w każdy gust.

2. Pizza – nałóż co chcesz

To włoskie danie kojarzy się raczej z zamawianiem jedzenia na dowóz, albo wizytą w pizzerii. Z tego względu coraz rzadziej decydujemy się na samodzielne przygotowanie pizzy. Warto jednak o tym pamiętać – wspólne jej zrobienie da wam wiele satysfakcji i frajdy, a możliwość dowolnego doboru składników zapewni, że nikt nie skończy głodny.

3. Burgery

Kolejne danie na liście również kojarzone jest raczej z lokalami serwującymi posiłki typu fast-food. Domowe hamburgery będą jednak pewnie zauważalnie zdrowsze, a samodzielny zakup “dodatków” na romantyczną kolację pozwoli wyeliminować elementy, które na co dzień raczej niezbyt nas kuszą.

4. Kanapki

Propozycja wręcz oczywista i podobnie jak sałatka szybka i prosta. Tutaj też mamy spory wachlarz możliwości – kanapki możemy jeść “na surowo”, albo poddane obróbce termicznej. Mogą być także podawane na słodko i słono.Ograniczają nas w tym temacie jedynie własna wyobraźnia i preferencje.

Jak widzicie, nie potrzeba wychodzić do renomowanej restauracji, aby miło spędzić wieczór. Wspólne gotowanie, a także domowa kolacja (bez zgiełku ze stolików dookoła) pozwolą na bardzo oryginalną i ciekawą randkę. Kto wie, może nawet odkryjecie w sobie nowe talenty?