Meblościanka w małym pokoju – czy się sprawdzi?

Mały pokój to nie lada wyzwanie aranżacyjne. Trzeba uczynić go zarówno estetycznym, jak i funkcjonalnym wnętrzem. W takim przypadku znakomitym rozwiązaniem jest meblościanka, czyli kilkuelementowy zestaw będący idealną propozycją nie tylko do pokojów dziennych, ale także młodzieżowych czy dziecięcych. Meblościanki to praktyczne meble do umieszczenia w jednej linii. Nie zajmują wiele miejsca, dlatego chętnie wybierane są do małych mieszkań.

Jaką meblościankę wybrać?

Poszukując idealnej meblościanki, warto przyjrzeć się wszystkim propozycjom. Zazwyczaj są to meble wykonane w nowoczesnym stylu, reprezentacyjne i eleganckie. Popularnie wybierane są meblościanki z oświetleniem LED we wnętrzach regałów, a także zestawy z przeszklonymi witrynami i szafkami wiszącymi tuż nad ziemią, dzięki którym pokój wydaje się optycznie większy. Minimalistyczne meblościanki zazwyczaj wyposażone są także w szafkę telewizyjną wzbogaconą o szuflady czy półki. Na szczególną uwagę zasługują meble z frontami w wysokim połysku dodające pomieszczeniu ekskluzywności. Równie ciekawie prezentują się meblościanki imitujące lite drewno. Występują w wielu wariantach kolorystycznych. Urządzając minimalistyczny pokój dzienny, warto zastanowić się nad wyborem meblościanki z czarnymi lub ciemnobrązowymi frontami. W skandynawskich przestrzeniach sprawdzą się białe meble wprowadzające do wnętrza ład i harmonię.

Współczesne meblościanki

Nowoczesne meblościanki nie mają nic wspólnego z meblami charakterystycznymi dla epoki PRL-u. Zaprojektowane z myślą o wysokich walorach wizualnych, odgrywają szczególną rolę w pokojach dziennych, małych salonach i pokojach młodzieżowych. Nie można odmówić im reprezentacyjnego charakteru i praktyczności, ponieważ można zmieścić w nich wiele niezbędnych rzeczy, takich jak książki, ubrania czy inne przedmioty codziennego użytku. Dzięki dużej liczbie półek i szuflad stanowią świetne rozwiązanie zwłaszcza do małych pomieszczeń.