Ćwiczenia na pośladki w domu dla dziewczyn czyli zgrabne pośladki w warunkach domowych

Z różnych względów nie możesz wychodzić na kilka godzin z domu – być może masz bardzo napięty grafik, dziecko, które wymaga od ciebie prawie ciągłej uwagi lub też po prostu nie masz ochoty „marnować” czasu na dojazdy. Mimo tych przeszkód – pragniesz mieć piękną, umięśnioną sylwetkę, zgrabne pośladki, których pozazdrości niejeden bywalec siłowni. Logicznym sposobem byłoby wykonywanie treningów w domu. Jednak… od czego zacząć?

Na szczęście istnieją ćwiczenia na pośladki w domu dla dziewczyn.

Na początku musisz wiedzieć, że im większą siłę włożysz w trening – tym lepsze efekty osiągniesz. Modelowanie sylwetki to nie tylko treningi cardio, godziny na rowerku stacjonarnym, ale również ćwiczenia wykorzystujące ciężar naszego ciała (lub dodatkowe obciążenia) w celu zbudowania mniejszej czy większej masy mięśniowej. Dodatkowym obciążeniem mogą być rzeczy, których na co dzień używasz, pod warunkiem odpowiedniej wagi, butelki z wodą czy zakupione gumy oporowe, hantle – nie jest to zbyt wysoki koszt, a za to bardzo przydatny zakup.
Oto kilka ćwiczeń, które pomogą ci sprawić, że twoje pośladki będą wyglądać lepiej, możesz je wykonywać „solo”, ponieważ też dadzą określone efekty lub wspomóc je obciążeniami.

  1. Przysiady – sposobów ich wykonywania jest kilka, możesz wykonywać pogłębione przysiady, wersję „sumo”, czyli stojąc w szerokim rozkroku, itp. . Przysiad to podstawowe ćwiczenie modelujące twoje uda i pośladki. Podczas ich wykonywania – pamiętaj o prostych plecach i wciągniętym brzuchu.
  2. Pulsowanie. Tutaj również masz dość spory wybór, w ćwiczeniu chodzi o to – by wykonywać pulsacyjne ruchy nogą, w pozycji dowolnej. Możesz to robić leżąc na brzuchu, z dłoniami podpartymi o brodę, podnosząc wyprostowaną nogę. Możesz podnieść ciało i w pozycji na czworaka podnosić wyprostowaną lub zgiętą w kolanie nogę. Ruchy te powinny być krótkie, intensywne, tak byś poczuła pracę swoich mięśni.
  3. Wznosy nóg w leżeniu na boku.
  4. Wykopy – na stojąco, przenosząc nogę do tyłu jak najwyżej potrafisz. Można wykonywać to ćwiczenie również na czworaka.