Jaki rodzaj aktywności wybrać w ciąży.

Ciąża to nie choroba. Nie wyklucza nas z normalnego życia i czynności jakie do tej pory wykonywałyśmy. Oczywiście musimy zwolnić nasze tempo, aby nie obciążać za bardzo naszego organizmu. Ale jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, a lekarz nie widzi żadnych przeciwwskazań to żyj aktywnie. Nie rezygnuj z aktywności fizycznej czy ćwiczeń tylko na okres ciąży. Jeżeli odpowiednio je dobierzesz i będziesz ćwiczyła z głową i pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora wszystko będzie w porządku. Nic złego nie stanie się ani Tobie ani Twojemu dziecku. Nie każdy sport oraz ćwiczenia w tym okresie są dla Ciebie. Jednak istnieje wiele zajęć w fitness klubach lub ćwiczeń odpowiednich dla przyszłych mam.

Jaki sport w ciąży jest najbardziej bezpieczny

W ciąży musisz szczególnie uważać, aby za dużo nie obciążyć swojego ciała. Nie możesz także przetrenować się bo to nie o to chodzi żeby ćwiczyć do oporu. Wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiedniej ilości. To powiedzenie sprawdza się także odnośnie aktywności fizycznej u kobiet przy nadziei. Na pewno nie możesz wykonywać żadnych ćwiczeń z obciążeniami ( podnoszenie jakichkolwiek ciężarów jest kategorycznie zabronione!) Podczas nawet błahych ćwiczeń musisz słuchać swojego ciała, tego jak reaguje. Jeżeli poczujesz zmęczenie przerwij ćwiczenia. Powrócisz do nich po chwili lub następnego dnia.

 

Kobiety w ciąży mogą wybierać naprawę w wielu formach aktywności fizycznej. Zarówno długie spacery, marsze są jak najbardziej dozwolone. Ponadto dodatkowo dotleniają nasz organizm. Aquafitness cieszy się także bardzo dużą popularnością wśród przyszłych mam. Ogólnie zajęcia w wodzie są jak najbardziej wskazane. Nie tylko wzmacniają mięśnie, ale także odciążają ciało. Dzięki temu jesteś po nich w odprężona i zrelaksowana. Również rowery treningowe dobrze się sprawdzą. Wzmocnią ciało, ale pomogą popracować nad oddechem. Przyda się to bardzo podczas akcji porodowej. Zajęcia jogi także przyciągają przyszłe mamy. Potrafią wyciszyć nasz umysł i uelastycznić ciało. Wybór zajęć ruchowych jest ogromny. Jednak do każdych z nich należy podejść z ostrożnością i umiarem.