Buty do fitnessu damskie ranking czyli: amortyzacja, stabilizacja i bezpieczeństwo damskich butów do fitnessu

Zapisałaś się na zajęcia grupowe typu fitness.

Przede wszystkim – zaczynasz od przygotowań, zakupienia odpowiedniego ubioru oraz obuwia. Jeśli przez myśl przechodzi ci stwierdzenie, że tym drugim nie należy zaprzątać sobie głowy – jesteś w błędzie i powinnaś bardziej się na tym skupić, ponieważ buty są o wiele ważniejsze od twojego stroju – to one zapewniają ci szczególny komfort oraz – co najważniejsze – bezpieczeństwo podczas treningu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia?
Priorytetem jest ich lekkość i wygoda. Muszą być przewiewne, by noga się nie pociła – więc zadbaj o odpowiedni materiał, z których zostały wykonane. Wbrew pozorom nie jest łatwo wybrać obuwie idealne, ponieważ muszą spełniać kilka kryteriów , niezbędnych do poczucia komfortu podczas zajęć. Bardzo ważna jest także podeszwa. Podczas fitnessu wykonujesz dużo podskoków, obrotów – nie możesz więc się ślizgać. Podeszwa musi być też dosyć sztywna, by chronić cię przed kontuzjami. By chronić twoje stawy skokowe, warto by byty miały płaską piętę i wyższy tył, na wysokości kostki. Ponadto dobrze, jeśli będą sznurowane – pozwoli ci to na zabezpieczenie ich przed spadaniem.

Na rynku znajdziemy mnóstwo marek, które oferują na wiele butów – wybierając te do określonego celu – zważ na wszystkie wyżej wymienione kwestie.

Buty do fitnessu damskie ranking:

  1. Wśród wszystkich pożądanych cech, które powinny określać nasze „obuwie idealne do fitnessu” jest jedna – stabilizacja. Marka Adidas proponuje nam buty Adidas Crazytrain – posiadającej sznurowanie standardowe, które w żadnym wypadku nie pozwoli na zsunięcie się obuwia z naszej stopy. Natomiast firma Nike – buty Nike Revolution – również mające sznurowania, zabezpieczające staw skokowy.
  2. Jeśli weźmiemy pod uwagę amortyzację – warto wspomnieć, że wiele modeli dostępnych na rynku ma teraz wbudowaną podeszwę żelową lub powietrzną – która amortyzuje wstrząsy, ubezpieczając nasze topy przy skokach. Taką podeszwę mają buty marki Nike – Nike Zoom Domination TR 2 – zawierają podeszwę „Zoom Air” – czyli wypełnioną powietrzem.