Plan treningowy dla początkujących na rzeźbę czyli wyrzeźbić ciało

Potrafimy zrozumieć specyfikę odchudzania czy tzw. „masy”, zasady w tej kwestii są proste i klarowne, oczywiście wymagają od nas odpowiedniej wiedzy oraz zaangażowania, ale znając już podstawowe zasady, jesteśmy w stanie poradzić sobie na tych płaszczyznach.

Problemem wielu ludzi jest natomiast „rzeźba” ciała.

Początkowo – nie wiedzą oni kiedy zacząć, czy to już jest odpowiedni moment, czy może jeszcze zaczekać, by osiągnąć lepsze efekty. Odpowiedź nie jest zbyt skomplikowana: poziom tkanki tłuszczowej w twoim organiźmie jest zbyt wysoki, jesteś zmęczony zbyt dużą ilością jedzenia, potrzebujesz lepszego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Drugą sprawą jest pytanie – jak zacząć?

Jak zawsze – nie pomijaj dobrania odpowiedniej diety. W przypadku modelowania sylwetki, kluczowym warunkiem będzie deficyt kaloryczny. Ponadto zadbaj o jakość produktów, które włączysz do swoich posiłków, o to by były jak najmniej przetworzone, pochodziły ze sprawdzonych źródeł. Regularność między posiłkami również powinniśmy zastosować,

Dla początkujących – specjaliści proponują proste ćwiczenia, składające się z martwych ciągów, wszelkiego rodzaju wyciskania i podciągania różnych odmian przysiadów. Ważne, by wykorzystywać do nich jak największą ilość mięśni, nawet skupiając się na jednej partii ciała – zadbać o pracę innych.
Typ treningu powinien być bardzo energetyczny, wymagający od nas zaangażowania. Doskonałym przykładem będzie trening obwodowy – czyli wykonywanie określonych ćwiczeń od razu po sobie, z przerwą dopiero po zakończonym obwodzie. Jest to także świetny sposób na podkręcenie metabolizmu.

Plan treningowy dla początkujących na rzeźbę

Oto przykładowe treningi:

Trening obwodowy:

  1. Pompki – 5 serii, po 15 powtórzeń,
  2. Martwy ciąg klasyczny – 5 serii, 5 powtórzeń,
  3. Deska – 5 serii, maksymalny czas,
  4. Podciąganie na drążku – 5 serii, 10 powtórzeń
  5. Uginanie nóg na piłce – 5 serii, 15 powtórzeń.

90 sekund przerwy między obwodami, obwód wykonaj 5 razy.

Trening obwodowy:

  1. Przysiad ze sztangą na karku – 5 serii, 6 powtórzeń,
  2. Deska boczna – 5 serii, maksymalny czas,
  3. Ab roller 0 5 serii. 10 powtórzeń,
  4. Wyciskanie sztangi stojąc – 5 serii, 5 powtórzeń,
  5. Żuraw – 5 serii, 10 powtórzeń,

90 sekund przerwy między obwodami, obwód wykonaj 5 razy.