Ćwiczenia modelujące sylwetkę w domu czyli wymodeluj swoją sylwetkę w domu

W momencie gdy uda nam się zrzucić tych kilka zbędnych kilogramów, zaczynamy zastanawiać się czy to jedyny z naszych celów

Często dochodzimy do wniosku, że prócz oczywistej chęci schudnięcia – zauważamy również potrzebę wymodelowania swojej sylwetki. Nawet 10 kilogramów w dół nie da nam satysfakcji, jeśli nasze ciało będzie po tym słabe, mało jędrne, zwiotczałe. Należy w tym momencie postawić na ćwiczenia modelujące sylwetkę w domu lub na salach treningowych.

Ćwiczenia modelujące sylwetkę w domu

Skupimy się na tej domowej wersji ćwiczeń, przedstawię kilka, które pomogą ujędrnić ciało, sprawić, że będzie ono wyglądać zgrabnie, wysmuklisz tym samym swój brzuch, nogi, a ty sama nabierzesz pewności siebie.
Przede wszystkim pamiętaj, by trening modelujący wykonywać regularnie, 2-3 razy w tygodniu. Zadbaj również o dobrze zbilansowaną, bogatą w wartości odżywcze dietę, która wesprze twoje ciało w walce z tłuszczykiem.

  1. Przysiady – jest to podstawowe ćwiczenie, które wymodeluje i ujędrni twoje pośladki. Pamiętaj o odpowiedniej technice – stań w rozkroku, stopy rozłóż na szerokość bioder, brzuch wciągnięty, plecy proste, zrób głęboki przysiad, wypychając biodra w tył – tylko prawidłowe wykonywanie ćwiczeń pozwoli ci osiągnąć zadowalające efekty.
  2. Kolejnym bardzo przydatnym ćwiczeniem w kwestii rzeźby pośladków są wymachy nóg w tył. Możesz je wykonywać w wielu pozycjach – na stojąco, opierając się rękami o ścianę, w klęku podpartym – z nogą wyprostowaną lub zgiętą w kolanie – sposób będzie twoim wyborem, natomiast wymachy same w sobie, przy odpowiednim spięciu mięśni, pomogą ujędrnić twoje pośladki.
  3. Na piękny, płaski brzuch – proponuję spięcia brzucha – w pozycji leżącej, z nogami ugiętymi w kolanach, ręce trzymając za głową, ponosisz barki – tym samym dbasz, by dolna część twoich pleców nie odrywała się od podłogi.
  4. Ćwiczenie, które pozwoli modelować brzuch – ale i pośladki – to unoszenie bioder. Leżąc na plecach, spinasz mocno brzuch i pośladki, podnosząc przy tym swoje biodra.
    Do ćwiczeń modelujących wykonywanych w zaciszu domowym, możesz wykorzystać dostępne ciężary, typu butelka z wodą. Ponadto warto zakupić nawet minimalny sprzęt, np. gumy oporowe. Wykorzystując większą ilość swojej siły, budujesz automatycznie lepsze efekty.