Franczyza a etat – dlaczego własny biznes jest lepszy?

Jak myślicie, co daje większy prestiż, praca na etacie czy prowadzenie sklepu Armani Exchange? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że otwarcie butiku z produktami znanej marki to najlepsza droga do tego, by zyskać poważanie znajomych. Założenie sklepu na zasadzie franczyzy jest proste – odpowiedzi na nurtujące pytania znajdziesz w agencji GPoland.

Uznanie wśród osób z otoczenia jest niczym w porównaniu do osobistych korzyści franczyzobiorcy. Założenie własnego biznesu to szansa na rozwój, realizację pasji i osiągnięcie zawodowej satysfakcji. Bez wątpienia prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z większą odpowiedzialnością, ale ma też wiele plusów.

Brak pomysłu na biznes to żadna przeszkoda

Niektórzy mają wszystko, co potrzebne do założenia działalności – środki finansowe, odwagę i żyłkę przedsiębiorcy, ale brakuje im najważniejszego – pomysłu. Ten można kupić od franczyzodawcy. Licencja to nie jedyne, co się od niego otrzymuje. Franczyzobiorca zyskuje szeroko rozumiane wsparcie w otwarciu i prowadzeniu działalności.

Firma, której nie trzeba promować, bo ma już wyrobioną markę, niewielkie nakłady na reklamę, bliskie zeru ryzyko niepowodzenia oraz wysokie zyski – oto niektóre z argumentów przemawiające za otwarciem własnej działalności na zasadzie franczyzy. Do listy należy dopisać zdobycie cennego doświadczenia w zakresie zarządzania.

Czas podążać za marzeniami

Zdobycie pracy, która byłaby zgodna z naszymi zainteresowaniami, nie wydaje się trudne. Lubiana branża nie jest jednak gwarancją satysfakcji. Nieadekwatne do zaangażowania i obowiązków zarobki, trudne relacje z szefem czy współpracownikami, brak szans na rozwój – jest wiele czynników, które sprawiają, że coraz więcej osób rezygnuje z etatu.

Ktoś kto np. interesuje się modą i komu odpowiada miejski styl w nowoczesnym, młodzieżowym wydaniu, może pokusić się o otwarcie butiku Armani Exchange. Nawet jeśli nie jesteś wiernym fanem tej marki, tak jak np. Rihanna, C. Ronaldo czy Beckhamowie, wiedz, że i w Polsce ma on sporo wielbicieli, których ucieszyłaby wieść o otwarciu nowego butiku.