Rodzaje pieluch wielorazowych

Pieluchy wielorazowe

Rodzice, którzy zdecydowali się używać pieluch wielorazowych dla swojego dziecka często stoją przed dylematem: pieluszki wielorazowe jakie wybrać. Aby móc używać tylko i wyłącznie pieluch wielorazowych należy bowiem zaopatrzyć się w ich odpowiednią ilość. Na samym początku może się jednak wydawać, iż pieluchy wielorazowe są bardzo drogie. Jedna pielucha może kosztować prawie sto złotych. Jeśli dziecko zużywa kilka pieluch dziennie, a rodzice nie chcą robić prania codziennie, to należałoby wydać dużo pieniędzy już na samym początku. Kwoty, które trzeba przeznaczyć na pieluchy często przerażają rodziców. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, iż wydajemy te pieniądze raz. Drugim ważnym argumentem jest kwestia zmniejszenia ilości śmieci produkowanych przez nasze dziecko. Niewątpliwie pieluchy wielorazowe są bardziej ekologiczne.

Jakie pieluchy wielorazowe wybrać

Najprostszym sposobem na używanie pieluch wielorazowych jest tetra oraz warstwa nieprzemakalna tak zwany otulacz.Sposób ten jest najbardziej zbliżony do tego, którego używano kilkadziesiąt lat temu. Tetra jest też najtańsza wśród wszystkich wkładów chłonnych. Aby rozpocząć przygodę z używaniem pieluch wielorazowych należy zaopatrzyć się w kilkanaście pieluch tetrowych najlepiej w większym rozmiarze. Najdroższym zaś sposobem na wielopieluchowanie jest kupno pieluch all-in-one. Pielucha ta zawiera wszystko co potrzebne w jednym i jest najbardziej zbliżona wyglądem do pieluchy jednorazowej.

 

Od jednorazówki różni się jednak tym, iż nie wyrzuca się jej do kosza. Dosyć kosztownym jest również zakup wełnianego otulacza i wkładu chłonnego w postaci formowanki. Wełna oraz wykonane z naturalnych włókien formowanki potrafią kosztować kilkadziesiąt złotych za sztukę. Pamiętając, że potrzebujemy wielu takich pieluch kwota jaką należy wydać już na samym początku jest imponująca. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, iż wydatek ten ponosimy tylko raz. Z zakupionych pieluch można bowiem korzystać do końca pieluchowania.