Różne odcienie rudości dla różnych typów karnacji.

Planując koloryzację włosów musimy zastanowić się jaki kolor (i jego odcień) chcemy uzyskać i jaki będzie pasował do naszego typu urody.
Dziś skupimy się na wyborze koloru rudego. Nie jest to odpowiedni wybór dla każdej kobiety, jednak niewątpliwie dodaje charakteru i wyrazu, co jest kuszącym aspektem, za którym wiele z nich staje murem. Dlatego też warto zapoznać się z całą gamą odcieni i ich przeznaczenia, by moze pójść na jakieś kompromisy i znaleźć coś dla siebie.

Dla kogo rude włosy

Rude włosy dodają seksapilu, wyrazistości, przyciągają uwagę.
Będą doskonale wspołgrać z niebieską lub zieloną oprawą oczu, z moznym makijażem, podkreslonymi brwiami.
Niestety uwidocznią rownież wszelkie zaczerwienienia i niedoskonałości na twarzy. Dlatego osoby o problematycznej cerze powinny z rezerwą podchodzić do tego koloru włosów.
Bardzo ważny jest dobór odcieni rudości – tak by pasowały do naszej karnacji. Najkorzystniej wyglądają osoby o mlecznej, jasnej cerze, jednak kolor ten daje ogromne możliwości i oferuje dużą różnorodność.
Daje możliwość dopasowania barwy do różnych typów urody.

  1. Miedź – przeważają jasne i złote tony, jasna miedź doskonale pasuje do jasnej karnacji, podkreślając jej mleczny odcień. Ciemniejsza miedź natomiast będzie także świetnie współgrać z nieco ciemniejszą, brzoskwiniową cerą.
  2. Tycjan – jest to bardzo intensywna, ciemnoruda barwa z domieszką czerwieni. Najbardziej odpowiednia będzie dla osób o jasnej karnacji w ciepłym odcieni. Stanowi mocny kontrast miedzy włosami a skórą. Dobrze wygląda przy ciemnej oprawie oczu.
  3. Truskawkowy blond – jest to połączenie jasnego blondu z intensywną czerwienią. Pasuje do lekko zaróżowionej, alabastrowej cery. Chcąc dopasować go do brzoskwiniowej karnacji,
    można ocieplić jego odcień złotymi refleksami.
  4. Mahoń – kolor ten dobrze komponuje sie ze średnią i ciemną cerą. Jest on głęboki, zdecydowany, wymaga ciemnej oprawy oczu.
  5. Kasztan – jest to wspaniałe połączenie brązu i rudości. Sprawdza się przy ciepłej tonacji cery, ponieważ sam jest kolorem ciepłym i głębokim. Będzie dobrze wyglądał przy śniadej lub oliwkowej cerze, nieźle przy jasnej (ale chlodnej).
  6. Czerwień. Czerwienie dobrze współgrają z oliwkową karnacją, ale bez zaczerwienień. Najlepiej będą wygladać osoby o jasnej tonacji skóry.