Zmotywuj się do treningu! (Lady Fitness Gdynia)

Trening jest kluczową częścią w osiągnięciu zdrowego trybu życia, więc zrozumienie tego, co zachęca do ćwiczeń, jest kluczem do sukcesu.

Mentalność

Aktywność ma wiele zalet, od zdrowia serca i dobrego samopoczucia, poprzez jakość snu, aż po funkcje psychiczne, ale świadomość, że jest to właściwe dla ciebie, nie zawsze oznacza, że ​​łatwo jest pójść do klubu fitness. Jeśli masz trudności z rutyną ćwiczeń, zapoznaj się z kilkoma sprawdzonymi technikami opuszczania sofy i pocenia się.

Jak zmotywować się do treningu

Jeśli ćwiczysz i aktywnie spędzasz czas czujesz się ożywiony i beztroski, ale zebranie wystarczającej motywacji może być trudne. Chociaż nie jest to tak trudne w miesiącach letnich kiedy jest jasno i świeci słońce to w zimie wygląda to dużo gorzej. Samo spojrzenie za okno gdzie jest mokro, zimno i nieprzyjemnie sprawia że nie chcesz wychodzić spod kołdry a już na pewno za drzwi. Tak, chłodne zimowe poranki to zdecydowanie jedna z przeszkód, które trzeba pokonać.

Wiele osób wieczorami zimą woli zamiast biegać na bieżni czy podnosić ciężary po prostu poleżeć na kanapie i pooglądać telewizję albo napić się gorącej herbaty i poczytać książkę. Nie ma w tym nic złego ale warto znaleźć równowagę i urozmaicenie.

Usuń wszelkie przeszkody

Jak już wspomniano wyżej może być trudno wyciągnąć się z łóżka, a także chodzić na siłownię w chłodne zimowe poranki. Jednym z czynników jest to, że zima sprawia, że ​​wznoszenie się jest nieprzyjemne, tworząc niewykrywalną barierę, która uniemożliwia dotarcie na siłownię.

Zidentyfikuj zbiór działań potrzebnych, aby dostać się do klubu a także metodycznie eliminuj przeszkody, aby je zniszczyć jedną po drugiej. Na przykład, jeśli wstawanie jest trudne z powodu chłodu, przygotuj ubrania na siłownię poprzedniej nocy, abyś mógł się natychmiast ubrać i sprawić, że wychodzenie z domu będzie znacznie mniej nieprzyjemne.

Jeśli również musisz zabrać ze sobą lunch, zadbaj o to, aby załadować go również wieczorem, abyś nie musiał się zastanawiać nad tym, co zjesz wczesnym rankiem. Odkrycie podstawowych metod usuwania niezauważalnych przeszkód może znacznie ułatwić dotarcie do centrum fitness.
Jeśli wmawiasz sobie że masz daleko, pomyśl że Gdynia czy Wrocław, Warszawa brzmi dużo lepiej i bardziej dostępnie niż kluby w małych miejscowościach gdzie może ich wcale nie być i fatygować trzeba się do sąsiedniego miasta. Znajdź plusy!

Idź na trening, nawet jeśli nie masz na to ochoty

Badanie wykazało, że nasze mózgi są podatne na „zakodowane poznanie”, technologiczną metodę twierdzenia, że ​​odzież dla tej części może pomóc w utrzymaniu ambicji ukończenia wybranego zadania. Jeśli masz pełny sprzęt treningowy, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że wyjdziesz za drzwi.

Porozmawiaj z bliskim przyjacielem

Kolejna wskazówka, jak zmotywować się do treningu, to twój przyjaciel lub znajomy. Kiedy zapisujesz się pierwszy raz najlepiej zrobić to kimś bliskim wtedy będzie Ci nie tylko raźniej ale będziecie mogli nawzajem się wspierać i motywować. Zawsze istnieje szansa że gdy jeden już będzie chciał odpuścić drugi go dopilnuje i na odwrót.