Orbitrek – odchudzanie i modelowanie ciała. Ie można schudnąć ćwicząc na orbitreku

Orbitrek, czyli inaczej maszyna eliptyczna, to jedno z tych urządzeń, w które z pewnością warto zainwestować, jeśli pragniemy zrzucić zbędne kilogramy.

Jego cena jest dosyć spora – przyrząd można kupić za około 700 do 1000+ złotych – jednak będzie to zakup procentując w przyszłości, ponieważ dzięki niemu możemy osiągnąć bardzo dobre efekty w odchudzaniu, w dość krótkim czasie.

Na pytanie ile można schudnąć ćwicząc na orbitreku – odpowiadam:

Bardzo dużo i przy tym bardzo szybko. Godzina ćwiczeń pozwala spalić nawet 800 kalorii. Angażując do pracy ponad 90% wszystkich naszych mięśni, sprawia, że utrata wagi i spalanie kalorii, przychodzi nam z łatwością.
Ćwiczenia te mają bardzo wiele zalet, wymienię kilka najważniejszych:
1. Pierwszą z nich jest – tak jak wyżej wspominaliśmy – utrata kalorii. W przypadku chęci schudnięcia, jest to dla nas kluczowa kwestia. Trening na tym urządzeniu porównuje się z bieganiem, a nawet stawia się go na 1. miejscu, ponieważ jest bezpieczniejszy dla stawów; spalanie tkanki tłuszczowej jest bardzo skuteczne, jeśli dbamy o technikę i regularność wykonywanych ćwiczeń.
2. Maszyna eliptyczna doskonale sprawdza się w spalaniu tłuszczu w okolicy brzucha. Jest to część ciała często problematyczna, wymagająca wyjątkowej uwagi. Praca jaką wykonujemy, przyspiesza nasz metabolizm, a co za tym idzie – organizm zaczyna spalać tłuszcz z miejsc, gdzie ma go najwięcej.
3. Modelowanie sylwetki – czyli to, na czym zależy nam najbardziej, zaraz po zmniejszeniu się naszej wagi ciała. Na najlepsze efekty mogą liczyć nasze uda, łydki i pośladki, jednak brzuch oraz ramiona również zyskają lepszy wygląd. Wzmacniają się nasze mięśnie, dzięki temu, że trening na orbitreku jest nie tylko treningiem odchudzającym – ale i siłowym
4. Poprawa wydolności, to skutek, który przyda się nam w czasie treningu – ale i w życiu codziennym. Nasze serce staje się dzięki temu dużo silniejsze, więc dajemy mu szansę na zdrowie i ewentualne lepsze radzenie sobie z wieloma chorobami.